Wykładzina do szkoły, przedszkola, żłobka

Wykładzina do szkoły musi być przede wszystkim odporna na ścieranie i uszkodzenia innego rodzaju, które mogą powstać w obiektach tak intensywnie użytkowanych. Bardzo ważną cechą jest też sterylność podłogi, którą zapewni wykładzina zmywalna, niesprzyjająca rozwojowi bakterii. Dodatkowo wykładzina musi być łatwa w czyszczeniu, a więc posiadać niewielką ilość łączeń.

Dzięki temu powstają komfortowe warunki, które wraz z estetycznym wyglądem zapewniają użytkownikom bezpieczeństwo. Z uwagi na wysokie parametry techniczne wykładziny elastyczne PVC (winylowe) to najczęściej wybierane wykładziny do szkoły.

Wykładzina do przedszkola czy żłobka zapewniać musi w szczególności zdrowe i bezpieczne środowisko, w którym dzieci mogą prawidłowo się rozwijać i odkrywać świat. W placówkach edukacji wczesnoszkolnej, oprócz wykładzin elastycznych, instaluje się także wykładziny dywanowe oraz specjalistyczne (np. antypoślizgowe w łazienkach czy wygłuszające w salach sypialnianych).

Wykładzina do szkoły – jak wybrać?

Wybierając wykładzinę do szkoły należy zwrócić uwagę na atesty i certyfikaty (w tym atest antypoślizgowości oraz certyfikat trudnozapalności), które są niezbędne do uzyskania pozwolenia na zastosowanie w obiektach użyteczności publicznej. Istotna jest także klasa użytkowa wykładziny. W pomieszczeniach szkolnych i przedszkolnych stosuje się materiały w klasie komercyjnej 34 i przemysłowej 43.

Wykładzina zmywalna – szczelna i bezfugowa

W placówkach edukacyjnych wręcz koniecznością są wykładziny zmywalne. Szkolne korytarze i sale to najczęściej ogromny obszar, który niemal każdego dnia musi zostać wyczyszczony. Dzięki swojej gładkiej, bezfugowej powierzchni mycie podłóg jest dużo prostsze i szybsze.

Wykładzina do szkoły – antypoślizgowa i antystatyczna

Antypoślizgowe właściwości bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo użytkowników. Wykładzina do szkoły musi być też dźwiękochłonna oraz odporna na działanie bakterii i grzybów.

Stosowane w tego typu obiektach podłogi są antystatyczne (zapobiegające powstawaniu na powierzchni ładunków elektrostatycznych), a w pomieszczeniach ze sprzętem elektronicznym, tam, gdzie wymagane jest odprowadzenie ładunków elektrycznych, stosuje się wykładziny prądoprzewodzące.

Wykładzina do szkoły – ekonomiczna bo trwała

Wybierając wykładzinę do szkoły czy innej placówki oświatowej warto postawić na produkt trwały, o wysokich parametrach użytkowych. To ekonomiczne rozwiązanie, bo zapewni komfortowe warunki do zabawy i nauki na długi czas.

W galerii obok prezentujemy wykładziny do szkoły, które cieszą się szczególnym zaufaniem i zainteresowaniem naszych klientów.

Wybrane realizacje

Wykładziny winylowe (PVC) i wykładziny dywanowe dostarczone przez Budmech do nowego przedszkola w Wiskitkach
© Copyright - Budmech Podłogi Obiektowe